جشن تولد تم دار......✿◕ ‿ ◕✿

دانلود رایگان تزئینات تولد تم دار

طرز تهیه هندوانه ژله ای

1393/9/29 13:16
نویسنده : سحر
2,203 بازدید
اشتراک گذاری

طرز تهیه هندوانه ژله ای

 

 

مواد لازم:

- هندوانه

- 3 بسته پودر ژله قرمز

- 2 عدد ورق ژلاتین

 

در ابتدا هندوانه را مطابق تصویر از درازا دو نیم کنید. سعی کنید از طرفی هندوانه را نصف کنید که هنگام قرار دادن روی میز نیمه هندوانه بدون حرکت بایستد و غلت نخورد.

 

 

 


حالا با استفاده از چاقو مغز قرمز هندوانه را از پوست جدا کنید ولی مراقب باشید پوست آن را سوراخ نکنید.

 

 

 

سپس با استفاده از قاشق مغز قرمز هندوانه را کامل خارج کنید.با قاشق کمی داخل هندوانه را بتراشید و بگذارید لایه قرمز نازکی روی پوست هندوانه باقی بماند.

 

 

 

 

حالا در این مرحله دو کاسه هندوانه ای زیبا در دست دارید که برای پرشدن با ژل آماده است.

 

 

برای اینکه هندوانه ها کف سینی تکان نخورند و ثابت بماند لازم است با استفاده از دستمال کاغذی تختخوابی برای هندوانه تان درست کنید!

 

 

به این ترتیب که یک لایه دستمال کاغذی کف سینی پهن می کنید و با استفاده از دو دستمال تا شده دیگر مطابق تصویر طرفین سینی را پرکنید.

 

 

طرز تهیه ژل برای داخل هندوانه:

بسته به اینکه هندوانه تان چقدر بزرگ یا کوچک است تعداد ژل ها متفاوت است اما برای هندوانه ای با سایز تصویر 3 بسته ژل کفایت می کند.

 

 3 بسته پودر ژله را داخل کاسه ای جدا گانه بریزید و از انجایی که برای تهیه این ژل نیاز است که ژله خیلی سفت تر از حالت عادی باشد پیشنهاد می کنیم از ورقه های ژلاتین و یا پودر ژلاتین بدون طعم هم استفاده کنید. برای این سایز هندوانه دو عدد ورق ژلاتین مناسب است.

 

 


 4  لیوان آب در حال جوش را روی پودر ژله و ژلاتین ها بریزید و هم بزنید تا خوب حل شوند. سپس 4 لیوان آب سرد به مخلوط اضافه کنید و هم بزنید.

 

 

 

در این مرحله مایع به دست آمده را به میزان لازم داخل کاسه های هندوانه بریزید و به مدت 4 ساعت هندوانه ها را داخل یخچال نگهداری کنید.

 

 

ممکن است ژله وقتی خودش را بست کمی کوچکتر شود که طبیعی است.

 

پس از گذشت 4 ساعت به ژله دست بزنید اگر به صورت مطلوب سفت شده بود آن را از یخچال بیرون بیاورید.

برای تکه کردن هندوانه ژله ای کمی صبر و حوصله به خرج بدهید .

در ابتدا ان را به تکه های 2.5 سانتی متری قسمت کنید. سپس هریک از این تکه ها را دو یا سه قسمت کنید و ان ها را داخل ظرفی مناسب بچینید و فقط هواستان به قیافه تعجب زده مهمانتان باشد!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پسندها (1)
نظرات (0) ارسال نظر